Články

Postup při nehodě v zahraničí
Postup při nehodě v zahraničí

Při nehodě v zahraničí a způsobené škodné události, je důležité, zda jste viník či poškozený. V obou případech je situace nepatrně odliš....

Postup při nehodě v ČR
Postup při nehodě v ČR

Dopravní nehoda je vždy velmi nepříjemná událost, a proto je velmi důležité být na ní alespoň částečně připraven znalostí postupu, jak s....

Nároky na plnění z povinného ručení
Nároky na plnění z povinného ručení

Povinné ručení je tu hlavně proto, aby hradilo nároky poškozeným v případě dopravních nehod. Pojistné plnění jde z pojistky viníka dopra....

Změna pojišťovny, změna povinného ručení
Změna pojišťovny, změna povinného ručení

Změna pojišťovny sebou vždy nese řadu důležitých činností, které není radno zanedbat, jinak dojde ke zbytečným průtahům a problémům. Běh....

Výpověď povinného ručení - ukončení a zrušení povinného ručení
Výpověď povinného ručení - ukončení a zrušení povinného ručení

Povinné ručení je jako jakékoliv jiné pojištění smluvním závazkem. Proto i zrušení této smlouvy se řídí patřičnými zákony. Jak tedy post....

Podívejte se i na další články

Srovnání povinného ručení online je vhodné pro všechny kdo potřebují srovnat pojištění přes internet.

Zkuste povinné ručení bez povinnosti a porovnejte si srovnání pojištění online.

Ztrácíte se v nabídkách povinného ručení?

Využijte online povinné ručení porovnání na internetu. Po vyplnění jednoduchého formuláře se dozvíte ceny pojištění od 14 pojišťoven.

Kompletní cenová nabídka ihned do 60 vteřin !
kalkulace zde

Postup při nehodě v zahraničí
Postup při nehodě v zahraničí

Při nehodě v zahraničí a způsobené škodné události, je důležité, zda jste viník či poškozený. V obou případech je situace nepatrně odliš....

Postup při nehodě v ČR
Postup při nehodě v ČR

Dopravní nehoda je vždy velmi nepříjemná událost, a proto je velmi důležité být na ní alespoň částečně připraven znalostí postupu, jak s....

Postup při nehodě v zahraničí

Postup při nehodě v zahraničí - Povinné ručení porovnání Postup při nehodě v zahraničí

Při nehodě v zahraničí a způsobené škodné události, je důležité, zda jste viník či poškozený. V obou případech je situace nepatrně odlišná.

Jste viníkem

Velmi důležité je se domluvit s poškozeným. Sdělit mu své jméno, příjmení, bydliště plus pokud se liší vlastník vozidla, tak učinit totéž o vlastníkovi. Dále je nutné sdělit poškozenému obchodní jméno a sídlo pojistitele, tedy pojišťovny, kde máte uzavřené povinné ručení a číslo pojistné smlouvy. Samozřejmostí je identifikace vozidla pomocí státní poznávací značky a čísla zelené karty.

Dále je důležité vyplnit evropský záznam dopravní nehody. Jde o stejný evropský záznam o nehodě jako se používá standardně v naší zemi, takže s vyplněním by problém být neměl. Pokud ho máte pouze v češtině a další účastníci nehody také pouze ve svém jazyce, je nutné vyplnit všechny záznamy, aby nedošlo k záměně. Avšak mělo by se jednat o shodné formuláře, takže by vše mělo být identické. Důležité je záznamy podepsat.

Dále přichází na řadu fotodokumentace a nakreslení plánku nehody a místa nehody. Čím více informací, tím snadnější bude následné plnění pojistného. Vždy zavolejte k nehodě policii. Vyhnete se opět případným sporům. V řadě zemí sice policie drobné nehody nevyšetřuje, avšak vždy je vhodné ji uvědomit. Protokol, který následně budete podepisovat by vám měl být srozumitelný. Pokud jsou v něm pasáže, se kterými si nevíte rady, dopište klidně v češtině vaše vlastní vyjádření o dané nehodě.

Pro svoje potřeby si navíc zapište jména a adresy ostatních poškozených vozidel, údaje o jejich vozidlech a státní poznávací značky, typy a barvy vozidel. Pokud byli při nehodě nějací svědci, určitě stojí za zaznamenání i jejich kontaktní údaje.

Následně je důležité oznámit pojišťovně, že došlo ke škodné události a předložit jí příslušné doklady a dokumenty. Dále se o záležitost již postará vaše pojišťovna.

Jste poškozený

nehoda není náhoda

Je třeba získat informace od viníka nehody. Nejvěrohodněji to jde pomocí nahlédnutí do jeho dokladů, odkud je vhodné získat jméno a bydliště, popřípadě jméno vlastníka a jeho bydliště. Dále si zapište poznávací značku vozidla a mezinárodní rozeznávací značku země registrace vozidla. Důležité je zaznamenání pojistitele, u kterého je auto pojištěno, číslo pojistné smlouvy, číslo zelené karty a její platnost.

Následuje vyplnění evropského záznamu dopravní nehody, ve kterém jsou společně účastníci zaznamenáni a popsána celá nehoda. Důležité je tento záznam podepsat. Každý z účastníků může vyplnit záznam ve svém jazyce, jelikož by mělo jít o identické dokumenty. Dále nezapomeňte nehodu zdokumentovat fotografiemi a plánkem.

Nutností při nehodě v zahraničí je zavolání policie. Občas sice v některých zemích policie drobnější nehody neřeší, avšak pro vás jako poškozeného to rozhodně není na škodu. Protokol od policie podepište, avšak pokud jsou vám určité pasáže nesrozumitelné, doplňte třeba i v češtině vaši verzi a vyjádření o nehodě.

Pro svou potřebu je dále důležité identifikovat všechny účastníky nehody a jejich vozidla. Velké plus je i získání informací o případných svědcích nehody.

Při uplatňování nároku na pojistné plnění je možné obrátit se přímo na pojišťovnu daného viníka, či na národní kancelář státu, ve kterém k nehodě došlo. Údaj o této instituci by měl být na zadní straně zelené karty viníka.

V případě, že reakce těchto institucí bude negativní, se vším by vám měla pomoci Česká kancelář pojistitelů. Jí můžete popřípadě předat všechny dokumenty a počkat, než se celá situace vyřeší.


Vyzkoušejte levné ceny pojištění - pojistenimotorovychvozidel.com

Novinky

24-05-2011 - Půjčky na směnku

Potřebujete peníze? Zkuste peníze na směnku s vyřízením po internetu. Půjčky na směnku jsou půjčované bez kontroly registra a bez poplatků. Většinou se půjčují menší finanční obnosy peněz a klient musí věřitelovi dokázat schopnost splácet dluh nebo musí doložit nějaký hmotný majetek(dům, auto, atd...).

09-04-2011 - Srovnání povinného ručení

Vyzkoušejte srovnání povinného ručení. Srovnávač srovná cenu pro vaše vozidlo na základně předložených údajů. Díky tomu můžete dostat najednou nabídku od všech pojišťoven a vybrat si nejvýhodnější pojištění pro vaše vozidlo.