Články

Postup při nehodě v zahraničí
Postup při nehodě v zahraničí

Při nehodě v zahraničí a způsobené škodné události, je důležité, zda jste viník či poškozený. V obou případech je situace nepatrně odliš....

Postup při nehodě v ČR
Postup při nehodě v ČR

Dopravní nehoda je vždy velmi nepříjemná událost, a proto je velmi důležité být na ní alespoň částečně připraven znalostí postupu, jak s....

Nároky na plnění z povinného ručení
Nároky na plnění z povinného ručení

Povinné ručení je tu hlavně proto, aby hradilo nároky poškozeným v případě dopravních nehod. Pojistné plnění jde z pojistky viníka dopra....

Změna pojišťovny, změna povinného ručení
Změna pojišťovny, změna povinného ručení

Změna pojišťovny sebou vždy nese řadu důležitých činností, které není radno zanedbat, jinak dojde ke zbytečným průtahům a problémům. Běh....

Výpověď povinného ručení - ukončení a zrušení povinného ručení
Výpověď povinného ručení - ukončení a zrušení povinného ručení

Povinné ručení je jako jakékoliv jiné pojištění smluvním závazkem. Proto i zrušení této smlouvy se řídí patřičnými zákony. Jak tedy post....

Podívejte se i na další články

Srovnání povinného ručení online je vhodné pro všechny kdo potřebují srovnat pojištění přes internet.

Zkuste povinné ručení bez povinnosti a porovnejte si srovnání pojištění online.

Ztrácíte se v nabídkách povinného ručení?

Využijte online povinné ručení porovnání na internetu. Po vyplnění jednoduchého formuláře se dozvíte ceny pojištění od 14 pojišťoven.

Kompletní cenová nabídka ihned do 60 vteřin !
kalkulace zde

Postup při nehodě v zahraničí
Postup při nehodě v zahraničí

Při nehodě v zahraničí a způsobené škodné události, je důležité, zda jste viník či poškozený. V obou případech je situace nepatrně odliš....

Změna pojišťovny, změna povinného ru....
Změna pojišťovny, změna povinného ručení

Změna pojišťovny sebou vždy nese řadu důležitých činností, které není radno zanedbat, jinak dojde ke zbytečným průtahům a problémům. Běh....

Zákonné pojištění vozidel

Zákonné pojištění vozidel a porovnání - Povinné ručení porovnání

Zákonné pojištění vozidel má formu povinného ručení. Povinné ručení je ze zákona nutné pro každé vozidlo, které jeho majitel chce provozovat na českých silnicích. Pokud toto pojištění vozidlo nemá, vystavuje se jeho provozovatel sankcím a to i zpětně doměřitelným. Jelikož při dopravní nehodě vozidla bez povinného ručení musí pojistné krytí uhradit garanční fond České kanceláře pojistitelů, který následně pojistnou částku vymáhá na viníkovi, tedy na neplatiči pojistného.

Druhou možností jak si nechat pojistit vozidlo je havarijní pojištění. Často se uvádí, že havarijní pojištění začíná právě tam, kde povinné ručení končí. A v konečné efektu tomu tak skutečně je. Podstatou havarijního pojištění je totiž ochrana automobilu. Ochrana před finanční ztrátou způsobenou krádeží či nehodou. Základní nabídka havarijního pojištění je zaměřená na čtyři základní problémy, které mohou nastat. Jedná se o havárii, krádež, zničení či poškození živlem a zásahem třetí osoby, často označované jako vandalismus. Tyto rizika lze pomocí havarijního pojištění zajistit jednotlivě či v různých kombinacích. Často však majitelé uzavírají komplexní pojištění proti všem rizikům, které se označuje anglickým výrazem Allrisk. Tím je vozidlo chráněno proti všem čtyřem základním rizikům, kterým je vozidlo vystaveno.

Doplňková připojištění

K havarijnímu pojištění ale i k povinnému ručení často pojišťovny nabízejí i další připojištění. Jde o velmi specifické ochrany proti nejčastějším událostem, které však nejsou zahrnuty v základní nabídce ani havarijního pojištění ani povinného ručení. Jde především o připojištění čelního skla, zavazadel a věcí osobní potřeby, úrazu přepravovaných osob, mimořádné výbavy a nákladů za nájem náhradního vozidla. Opět je zde možnost využívat připojištění jednotlivě, či jako komplexní zajištění proti rizikům. Často pojišťovny navíc nabízejí limity plnění pro jednotlivá připojištění. Takže například u pojištění skla je možnost vybírat od hranice několika tisíc až po statisícové hodnoty u luxusních aut.

Cena u povinného ručení je samozřejmě odvislá od automobilu jako takového. Hlavními aspekty jsou druh vozidla, objem a výkon motoru, rok výroby, bonus či malus a osoba pojistníka, jelikož často hraje již roli i věk či město v němž bude vozidlo provozováno.

Cena pojištění

Cena u povinného ručení je samozřejmě odvislá od automobilu jako takového. Hlavními aspekty jsou druh vozidla, objem a výkon motoru, rok výroby, bonus či malus a osoba pojistníka, jelikož často hraje již roli i věk či město v němž bude vozidlo provozováno. Povinné ručení se v průběhu let nemusí měnit. Pojištění se totiž nevztahuje na cenu vozidla ale na případné škody způsobené jeho provozem. To u havarijního pojištění je tomu nepatrně jinak.

Havarijní pojištění a jeho cena je vyloženě závislá na částce, na kterou je vozidlo pojištěno. Do tohoto výpočtu vstupují aspekty jako typ a značka vozidla, pořizovací cena, stáří, výbava, region a věk majitele. Navíc jde samozřejmě o objektivní hlediska podle výše zvoleného krytí, zda pouze na některá rizika či Allrisk. Důležitá je také výše spoluúčasti na pojistné události, jelikož čím vyšší je nastavena spoluúčast, tím levnější výsledné je pojistné. A samozřejmě do hry vstupuje i předchozí bezeškodní průběh pojištění. Čím déle vozidlo nehavarovalo, tím je samozřejmě pojišťovna spíše ochotna nabídnout levnější pojištění. V kalkulaci ceny by však měl hrát úlohu i faktická funkce havarijního pojištění, kvalita služeb, velikost krytí či rychlost vyřízení škodné události. To jsou totiž ty faktory, které klienta v případě nehody nejvíce zajímají. A to, že ušetřil několik stokorun je v tu chvíli opravdu vedlejší. Proto je velmi důležité nesrovnávat havarijní pojištění pouze podle ceny, ale i podle kvality služeb, které daná pojišťovna nabízí.

Kombinujte havarijní pojištění a povinné ručení

Všechny pojišťovny, které nabízejí povinné ručení, nabízejí i havarijní pojištění jako doplněk k zákonnému pojištění. Často je toto spojení podstatně výhodnější, či se slevou. Proto je velmi vhodné při uzavírání povinného ručení zvážit, zda za těchto výhodných podmínek se nevyplatí uzavřít i pojištění havarijní. Při takovém obchodu se dá dlouhodobě ušetřit a získat mimořádné služby od pojišťovny zdarma. Proto stojí vždy za zvážení, zda nenechat pojišťovnu chránit vaše vozidlo proti prakticky všem rizikům, se kterými se můžete v běžném životě setkat.

Statistika povinného ručení ke dni 30.6.2009

PojistitelPočet vozidel ke dni 30.6.2009
CHARTIS pojišťovna7 015
Allianz pojišťovna608 872
AXA pojišťovna16 371
Česká podnik. pojišťovna900 543
Česká pojišťovna2 095 481
ČSOB pojišťovna356 288
Direct pojišťovna42 508
Dolnorakouská pojišťovna3 261
Generali pojišťovna604 671
Hasičská vzáj. pojišťovna32 317
Kooperativa pojišťovna1 404 690
Slavia pojišťovna14 387
Triglav pojišťovna151 627
Uniqa pojišťovna192 728
Wüstenrot pojišťovna55 291
CELKEM6 486 050

Statistika havárií podle značky auta. Jedná se o údaj, zda mělo dané vozidlo s havarijním pojištěním během posledního roku pojistnou událost, tedy nehodu.

Audi30%
BMW24,9 %
Alfa Romeo17,5%
Škoda Superb17%
Mercedes16,5%
Volkswagen10,3%
Nissan9,5%
Renault7,5%
Fiat7,4%
Hyundai6,1%
Daewoo4,7%
Dacia4,2%

Jedná se o výtah těch nejzajímavějších ukazatelů.


Vyzkoušejte levné ceny pojištění - pojistenimotorovychvozidel.com

Novinky

24-05-2011 - Půjčky na směnku

Potřebujete peníze? Zkuste peníze na směnku s vyřízením po internetu. Půjčky na směnku jsou půjčované bez kontroly registra a bez poplatků. Většinou se půjčují menší finanční obnosy peněz a klient musí věřitelovi dokázat schopnost splácet dluh nebo musí doložit nějaký hmotný majetek(dům, auto, atd...).

09-04-2011 - Srovnání povinného ručení

Vyzkoušejte srovnání povinného ručení. Srovnávač srovná cenu pro vaše vozidlo na základně předložených údajů. Díky tomu můžete dostat najednou nabídku od všech pojišťoven a vybrat si nejvýhodnější pojištění pro vaše vozidlo.